چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
berooz
۰۱:۱۵:۲۶
کد خبر: ۱۰۳۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
به همت بسیج رسانه استان فارس برگزار شد؛
نشست صمیمی اصحاب رسانه شیراز با آیت الله علی اکبرکلانتری عضو منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری صبح امروز برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه استان فارس، نشست صمیمی اصحاب رسانه شیراز با آیت الله علی اکبرکلانتری عضو منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری صبح امروز برگزارشد.

میلاد امیری نژاد مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس در ابتدای این نشست صمیمی اظهار داشت: اصحاب رسانه استان فارس شاید از لحاظ تعداد اندک باشند اما همین افراد جز تاثیر گذار ترین اقشار جامعه هستند که شاهد درخشش روزافزون اصحاب رسانه شیراز در حوزه های ملی و بین المللی نیز هستیم.

برگزاری نشست صمیمی اصحاب رسانه شیراز با آیت الله کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری

وی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط اصحاب رسانه فارس در سازمان بسیج رسانه، افزود: در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی رسانه های استان فارس در بارندگی و سیل اخیر به خوبی رسالت خود را به نحو احسن انجام دادند که این باعث مباهات استان است.

در ادامه این برنامه آیت الله علی اکبرکلانتری عضو منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری نیز ضمن گرامی داشت روز تقدیر از شهدا و مادران شهدا خطاب به اصحاب رسانه شیراز، گفت: اصحاب رسانه رسالت انتقال و گزارش دهنده تلاش و عملکرد مسئولین به مردم جامعه هستند.


برگزاری نشست صمیمی اصحاب رسانه شیراز با آیت الله کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری

وی با بیان اینکه رسانه جز عوامل تاثیر گذار در رشد و تعالی کشور هستند، بیان داشت: خبرنگاران باید رسانه حق باشند به گونه ای که انتقال دهنده اتفاقات به همان صورتی که رخ داده است، باشند همچنین اصحاب رسانه باید اخلاق را در حرفه خود رعایت کنند.

آیت الله کلانتری در ادامه تصریح کرد: اصحاب رسانه باید با تقوا وارد کارشده و محافظ آبروی مردم باشند به دلیل اینکه دائم با قلم و بیان در ارتباط هستند.


برگزاری نشست صمیمی اصحاب رسانه شیراز با آیت الله کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری

کلانتری در پاسخ به سوالات برخی از اصحاب پیرامون موضوعات مختلف، افزود:در روش های جذب و پیوند مردم با روحانیت، روحانیون باید با در نظر داشتن روش های جدید و استفاده از آنها از روش های قدیمی مانند رفتن به منبر و مسجد غافل نشوند.

وی اظهار کرد: آن نظامی می‌تواند موفق باشد، که در کنار پرداختن به مسائل کشوری و یا جهانی غافل از مشکلات مردم و جامعه نشود و سعی کند خود را از درون مستحکم سازد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کشوری رو به تعالی است که در آن  آگاهی بیشتر باشد، و آگاهی بخشی یکی از وظایف مهم رسانه در برابر مردم است، که تا به حال این وظیفه در حد توان انجام گرفته است اما در حد مقبولیت انجام نگرفته است.

آیت الله کلانتری با اشاره به اینکه انتخابات روبه رو دچار ضعف هایی است،بیان کرد: مهم ترین نمود مردم سالاری دینی، انتخابات است، چگونگی نشان دادن این مردم سالاری دینی به همه جهانیان یکی دیگر از وظایف مهم رسانه هاست.

برگزاری نشست صمیمی اصحاب رسانه شیراز با آیت الله کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری

عضو جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه رسانه یکی از ارکان مهم توسعه است، اظهار داشت: باید بخش مهم از مشکلات جامعه به دست رسانه ها حل شود زیرا رسانه ها با بیان واقعیت بدون تشویش اذهان عمومی می‌توانند نقش به سزایی در حل مشکلات داخلی جامعه داشته باشند.

عضومجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش اعضای مجلس خبرگان، گفت: نمایندگان مجلس خبرگان رهبری نباید در مسائل جزئی ورود پیدا کنند، به میزان پدری کردن و ارشاد و نصیحت می تواند به مسائل ورود پیدا کند.وی همچنین افزود: مقام معظم رهبری دغدغه همه امور را دارند اما متاسفانه مسئولین ذی ربط اقدامات لازم را در مورد مسائل مهم کشوری انجام نمی‌دهند.وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: مادامی که علوم انسانی برمبنای حقایق اسلامی تدریس نشود وحدت حوزه و دانشگاه محقق نمی شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: