سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
berooz
۱۳:۴۳:۲۲
گزارش
22 بهمن 93
هانیه پورحسین/ خبرگزاری ایسنا
bolet22 بهمن 93
هانیه پورحسین/ خبرگزاری ایسنا
22 بهمن 93
محسن تورع/ خبرگزاری نسیم
bolet22 بهمن 93
محسن تورع/ خبرگزاری نسیم
22 بهمن 93
عباس امیری/ روزنامه سبحان
bolet22 بهمن 93
عباس امیری/ روزنامه سبحان
کد خبر: ۱۰۰۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷
امیری نژاد:
مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس گفت: عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام الزاماتی دارد که اگر رعایت نشود، این عنوان تهی و پوچ خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی بسیج رسانه فارس، میلاد امیری نژاد مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس ظهر امروز با اشاره به اعطای عنوان پایتخت "جوانان جهان اسلام" به شیراز و حواشی به وجود آمده در مراسم افتتاحیه آن گفت: عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام الزاماتی دارد که اگر رعایت نشود، این عنوان تهی و پوچ خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون دو خط اصلی در جهان در حال تبلیغ اسلام هستند که یکی از آنها، اسلام ناب محمدی است ودیگری اسلام آمریکایی؛ افزود: حال باید مسئولانی که عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام را برای شیراز به ارمغان آورده اند بگویند منظور و مقصود آنها از اسلام چیست؟ آیا آنها منادی اسلام آمریکایی خواهند بود که در آن از کنار هر اتفاق غیر فرهنگی می توان با تساهل و تسامح عبور کرد و یا اسلامی که منادی عدالت، آزادی و کرامت انسان هاست است و عدول از ارزشهای فرهنگی و اسلامی را بر نمی تابد.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس ضمن اشاره به ترک مراسم همایش اعطای عنوان پایتختی جهان اسلام به شیراز از سوی دو تن از علمای شیراز، بیان داشت: اینکه خلاف شرعی در چنین مراسمی اتفاق بیفتد، مسئله و مشکل علمایی که این مجلس را ترک می کنند نیست بلکه ایراد اساسی، تفکر حاکم بر مسئولانی است که اقتضائات اسلام ناب محمدی را درنیافته اند و زمانی که با واکنش علما نیز مواجه می شوند، سعی می کنند از طریق ارتباطاتی که دارند مانع رسانه ای شدن این مسئله شوند.

امیری نژاد تصریح کرد: جریان شفاف و آزاد خبری دغدغه امروز جامعه ماست اما متاسفانه گروهی معدود و انگشت شمار که در برخی مناصب قرار گرفته اند، مانع انتشار آزاد حقایق برای مردم می شوند که البته این مسئله نیز از چشمان تیزبین افکار عمومی پنهان نخواهد ماند.

وی درپایان با اشاره به جریان موجود در رسانه های خبری استان فارس اظهار کرد: هم اکنون خیل عظیمی از اصحاب رسانه، حریت و حرمت قلم را پاس می دارند و برای آگاهی مردم تلاش می کنند اما انتظار مردم این است در برابر کسانی که به دنبال سانسور خبری و عدم نشر حقایق هستند، مواضع قاطعانه خود را در مواجهه با این قبیل افراد و جریانات مخرب حفظ کنند تا آنها با توسل به تهدید و تطمیع، نتوانند اهداف رسانه ای خود را پیش برند.
نام:
ایمیل:
* نظر: